Дітям з аутизмом успішно трансплантували стовбурові клітини пуповинної крові.
10 квітня 2019
У жовтні 2017 року вчені анонсували результати першої в історії медицини Грузії трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові дітям з аутизмом. У Грузії подібна трансплантація була проведена вперше, проте в світі гемопоетичні стовбурові клітини пуповинної крові вже застосовувалися для лікування дітей з розладом аутистичного спектра і довели свою ефективність і безпеку.
Трансплантація власних клітин пуповинної крові була виконана двом дітям з аутизмом, стовбурові клітини яких були зібрані при народженні і зберігалися в грузинському банку стовбурових клітин. За словами вчених, трансплантація пройшла успішно і без будь-яких ускладнень, а лікування продемонструвало хороші результати. Вчені відзначили значне поліпшення в інтелектуальних здібностях і поведінці дітей, яке раніше не спостерігалося при стандартній терапії. Через кілька днів після операції пацієнти були відправлені додому.
Клієнти Гемафонду застосовували власну пуповинну кров або пуповинну кров від молодшої сестри чи брата більше 10 разів. Читайте відгук від мами "безнадійно хворої" на РАС дитини, якого вилікувала власна пуповинна кров
В даний час лікування від розладів аутистичного спектра не існує. В арсеналі лікаря є лише методики психологічної реабілітації та фармакотерапії, які частково покращують стан дітей з аутизмом. За статистикою ВООЗ, одна дитина з 160 має подібні розлади, які характеризуються певними порушеннями соціальної поведінки і вербальних здібностей, звуженням інтересів дитини, а також дефіцитом уваги. Захворювання проявляється в перші п'ять років життя дитини і зберігається в підлітковому і дорослому стані.
Нагадаємо, що в Університеті Д’юка (США) - одному з найавторитетніших навчальних та клінічних установ світу, проводиться масштабна дослідницька програма по лікуванню дітей з аутизмом за допомогою стовбурових клітин пуповинної крові і пуповинного канатику. Навесні 2017 року завершилася перша фаза досліджень, а в 2018 – друга фаза, які довели безпеку і ефективність лікування з використанням гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові. Слідом було запущено аналогічне дослідження вже з використанням мезенхімальних стовбурових клітин пуповинного канатику.