Стовбурові клітини - шлях до лікування сліпоти.

21 листопада 2019

Втрата зору завжди різко негативно впливає на якість життя людини, майже не дозволяючи хворим людям самостійно виконувати повсякденні завдання або взаємодіяти з навколишнім світом.  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 285 млн людей у всьому світі страждають від порушень зору. І ці статистичні дані з кожним роком погіршуються. Значним досягненням для лікування порушень зору стало відкриття вчених з Університету Меріленда, Уханьского університету і Східно-Китайського політехнічного університету.

Вони надрукували стовбуровими клітинами на 3D-принтері рогівку ока. Результати дослідження вчені опублікували в журналі Biofabrication.

Рогівка – епітеліальний тонкий шар з об'ємною колагеновою подушкою, який захищає око від зовнішнього середовища та покриває зіницю. Цей шар переломлює світло, для цього рогівка повинна залишатися прозорою. Будь-яке пошкодження тканини, пов'язане з травмою, запаленням, інфекцією, дистрофією або дегенерацією рогівки, може призводити до  зниження гостроти зору.

Зазвичай, у випадку помутніння поверхні рогівки проводять видалення лазером  пошкодженого шару. Але коли цього недостатньо, виникає питання про трансплантацію - заміну ураженої рогової оболонки на донорську або штучну.

Саме тому створення штучної біологічно сумісної рогівки було дуже важливим. Створили рогівку за допомогою 3D-друку. Як картридж для принтера використовували «чорнило» з міжклітинної речовини самої рогівки і стовбурових клітин. Форму і розмір рогівки можна підібрати для кожного пацієнта індивідуально. Для цього потрібно лише відсканувати око пацієнта та перетворити отриману інформацію в команди для 3D-принтера.

Результати дослідження створеної зі стовбурових клітин рогівки показали, що життєздатними залишаються більш ніж 80% тканини рогівки.  Тож є підстави говорити, що стовбурові клітини допоможуть лікувати порушення зору.

Зберігаючи стовбурові клітини в Сімейному банку пуповинної крові ГЕМАФОНД, ви можете бути впевненими у біологічному захисті своєї родини, адже розвиток регенеративної медицини щодня підтверджує унікальну цінність цього біологічного матеріалу та ефективність його використання.