Діагноз дитячий церебральний параліч Фелон поставили, коли дівчинці ще не виповнився рік. Їі мама – Лізенн розповідає, що з народження донька била тихою і спокійною дитиною, але материнське серце відчувало, що щось не так. Коли батьки дізналися про хворобу, розпочали активне лікування. Однак, ні ліки, ні фізіотерапія не давали результату.
Одного разу, під час перегляду телевізора, Лізенн побачила рекламу терапії стовбуровими клітинами пуповинної крові для лікування лейкемії. На фоні сюжету говорилося про їх потенціал в терапії ДЦП. Пуповинну кров родина вирішила зберегти ще задовго до народження донечки. Лізенн була налаштована скептично, але її чоловік наполягав на важливості біологічного страхування і зміг переконати дружину. Жінка вже не один раз втішалася тим, що погодилася на збереження пуповинної крові. Саме завдяки цьому Фелон змогла взяти участь у клінічному випробуванні в Університеті Д'юка в Північній Кароліні, яке досліджувало потенціал клітинної терапії при церебральному паралічі.
Дівчинка отримала два вливання, одне - плацебо і одне - її власна пуповинна кров. Після лікування пуповинною кров'ю Фелон почала робити значні успіхи. Лізенн згадує: «Я підняла доньку і побачила її зв'язок зі мною в очах. Вона посміхнулася - і це було чудово. Я ніколи раніше не відчувала цього з Фелон. З тих пір її розвиток весь час прогресує».
Випробування ефективності пуповинної крові тривають і вже дають дуже обнадійливі результати. Крім того, у 2017 році Медичний центр Університету Дюка отримав схвалення Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для «розширеної програми доступу», дозволяючи використання пуповинної крові при неврологічних розладах для усіх бажаючих пацієнтів.
Джерело: parentsguidecordblood.org