Еліксир молодості: легенди чи технології?

08 лютого 2021

Прагнення якнайдовше затримати молодість притаманне людству з давніх-давен. До яких лиш засобів тільки не вдавалися – навіть до таких екзотичних, як ванни з крові незайманок чи немовлят… Звісно, такі методи були не лише антигуманними, а й неефективними. Точніше, сам здогад про те, що молода кров є джерелом молодості, був вірний. Але щоб це спрацювало, знадобилися технології ХХІ століття.

Стовбурові клітини здатні призупинити вікові процеси максимально природним шляхом за рахунок регенеративних властивостей та стимуляції внутрішніх резервів організму.

  • Посилюється життєвий тонус та загальне самопочуття
  • Відбувається м’яке омолодження шкіри, поновлюється ріст волосся – клітини продукують колаген та оновлюють кровопостачання шкіри
  • Покращується якість життя – відновлюється пам’ять, здатність до навчання, координація рухів
  • Посилюється статевий потяг
  • Регулюється імунна система
  • Нормалізується гормональний фон
  • Відтерміновується час настання менопаузи та пом’якшуються симптоми
  • Прискорюється процес одужання після операцій та агресивного лікування
  • Нормалізуються циркадні ритми
  • У комплексній терапії усувається негативний вплив хронічних захворювань та аутоімуних процесів на зовнішність

 

Сол Вілледа, біолог зі Стенфордського університету (Каліфорнія), відомий своїми експериментами на мишах. Він  робив старим мишам ін’єкції з крові молодих і спостерігав, як, здавалось би, незворотні зміни виявлялися не такими вже й незворотними. Миші молодшали. Найбільш разючі зміни відбувалися з мозком омолодженої миші: пам'ять та розумові здібності значно поліпшувались, і така миша набагато легше виконувала різні завдання – наприклад, знаходила дорогу до нірки.

Отримавши молоду кров, мозок літньої миші починав активно формувати нові нейронні зв’язки так, як це робить молодий мозок. На думку Сола Вілледи, справа тут у стовбурових клітинах, що їх активує молода кров у старих мишей.

Такі обнадійливі результати на гризунах дозволили Стенфордському університету почати експериментальне лікування пацієнтів із першими ознаками хвороби Альцгеймера ін’єкціями крові молодих добровольців. Однак, не дивлячись на результати, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) попереджає, що купівля крові молодих людей не зупиняє старіння.

Власне, у наш час є багато можливостей зупинити старіння й розвернути цей процес назад – від професійного візажу до хірургічного втручання. Проте вони вирішують питання лише частково: адже виглядати молодше не означає справді помолодшати. Чи можливе в принципі справжнє, неілюзорне омолодження? Іноді здається, що ні. Але насправді досягнення молекулярної та клітинної біології дозволяють повернути організм на біологічно молодий і активний функціональний рівень, застосовуючи стовбурові клітини й екстракт плаценти.

Отже, можна не замінювати старіючі й пошкоджені органи на нові, як при пересадці, а оновити, омолодити їхній клітинний склад із середини. Введені в організм стовбурові клітини починають активно працювати, запускаючи регенерацію, а тоді до процесу підключаються вже власні стовбурові клітини організму. Звісно, з роками кількість і якість стовбурових клітин знижуються, тому навряд чи варто покладати великі надії на стовбурові клітини, наприклад, із жирових тканин літньої людини – вони не можуть бути настільки ж ефективними у боротьбі з передчасним старінням, як отримані з пуповини або плаценти.

Треба розділяти типи стовбурових клітин, оскільки від цього залежить безпечність та ефективність процедури. Хоча найактивнішими є ембріональні стовбурові клітини (отримані з ембріонів людини), безпечними для омолодження та лікування визнані стовбурові клітини дорослого організму, до яких відносять і клітини з пуповинної крові, пуповини та плаценти. Ідеальними стануть власні стовбурові клітини – генетично рідні та інфекційно безпечні.

Зазвичай омолодженням люди починають цікавитись тоді, коли їхній вік наближається до цифри «40». Хоча може виникнути й гостра потреба в невідкладній регенерації – наприклад, у випадку ускладнення після операції чи хвороби

Тим часом, ревіталізація (буквально «повернення життя») за допомогою стовбурових клітин – найдієвіший спосіб добитися не косметичного, а реального омолодження – не лише цілком легальний, а й доступний в Україні. Протипоказань до такої ревіталізації практично нема.

При цьому сировиною для такої процедури є стовбурові клітини з жиру, збережені в молодості, або стовбурові клітини з пуповинної крові, пуповини та плаценти – те, що в переважній більшості випадків просто не використовується та утилізується як біологічні відходи. Як відомо, стовбурові клітини з «молодої» жирової тканини, з пуповини та плаценти найбільш цінні. Цікаво, що мезенхімальні стовбурові клітини, зібрані при народженні дитини, можуть використовувати для лікування та омолодження і її батьки, і навіть дідусі та бабусі, а жирові стовбурові клітини цінні для самого власника. Скориставшись послугами кріобанку, їх можна заморозити до того часу, коли настане потреба. Тим більше, що вже зараз стовбурові клітини успішно застосовують у медицині, і ця галузь є однією з найбільш перспективних. Це означає, що надалі об’єктивна вартість такого «банківського вкладу», як власні стовбурові клітини, лише зростатиме.

 

Дізнатися більше про використання стовбурових клітин для омолодження можна за телефоном (067) 223 35 45 або (044) 496 09 26