Регенеративна медицина, біотехнології та тканинна інженерія, - що обговорювали під час XIV українського форуму вроджених вад серця?
08 жовтня 2019
На початку жовтня у Києві пройшов XIV Український форум вроджених вад серця “Регенеративна медицина”. Основною темою заходу стало відновлення тканин та органів в сучасній медицині.
Організаторами заходу виступили: Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, Громадська організація «Українська асоціація дитячої кардіології», Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце».
Долучилися до участі в «Українському форумі вроджених вад серця» не лише провідні медичні спеціалісти нашої держави. Серед спікерів були вчені з Швейцарії, Бельгії, США та Канади.
Про міжнародний досвід застосування пуповинної крові в кардіохірургії новонароджених розповідав Кирило Часовський - кандидат медичних наук, клінічний перфузіолог BC Children`s Hospital (Ванкувер, Канада), колишній співробітник Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Вперше в світі застосували пуповинну кров для операції на серці новонароджених в рамках спільної програми Дитячого центру кардіології та кардіохірургії, яку очолює професор Ілля Ємець, і біотехнологічної компанії ГЕМАФОНД - CorD. Ця методика виключає можливі ускладнення від переливання донорської крові, і дозволяє оперувати немовлят вже через кілька годин після народження.
Результати CorD виявилися настільки ефективними, що методика стала офіційним протоколом використання в Україні (Наказ МОЗ України №764 від 01.10.2012) та в інших країнах світу.
Про перспективи розвитку клітинної терапії в Україні учасникам форуму розповідав Ярослав Ісаков, засновник найсучаснішого ліцензованого кріобанку України - ГЕМАФОНДу. У своїй презентації він зосередив увагу на особливостях застосування стовбурових клітин та вивченні джерел їх походження (пуповина, пуповинна кров, плацента, жирова тканина та ін.). Наразі проводяться клінічні дослідження використання стовбурових клітин для терапії багатьох захворювань, наприклад: неврологічні та поведінкові вроджені вади, аутизм, діабет, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, пошкодження спинного мозку, вади серця, безпліддя, глухота та ін. Тож вивчення стовбурових клітин дає надію на здорове майбутнє навіть для людей, чиї хвороби сьогодні вважають невиліковними.
Не менш цікавими темами XIV Українського форуму вроджених вад серця “Регенеративна медицина” стали: «Реконструкції аортального клапана: біо чи синтетичні матеріали?», «Серце та мозок: нові способи покращення нейронного, судинного та функціонального відновлення після інсульту та травми спинного мозку», «Вплив нанобіотехнології на терапію стовбуровими клітинами та тканинну інженерію» та інші.